Jdi na obsah Jdi na menu

V práci jsme si museli do konce března vybrat dovolenou, tak jsme se ženou vyjeli na první výpravu roku 2009. Protože náš rybářský řád, nám v tuto dobu moc lovu nedopřeje a Labe je zvednuté , rozhodli jsme se jet na revír Štít.

       19.3. ráno chceme odjíždět, ale je pěkná chumelenice. Jedu si ještě půjčit dva navijáky pro ženu od Michala. Mezi tím přestalo sněžit a my se rozhodujeme, že vyrazíme, nakonec se nám to počasí trochu umoudřilo.Ještě přečkat  zácpu na barandáku a mužem frčet za našim cílem. Zbytek cesty byl už v pohodě a kolem oběda máme postaveno i koupené povolenky. K obědu si ohříváme ovárek. Po obědě začal cvrkot v podobě mapování a vybrání čtyř lovných míst. Po dvouch hodinách je vše připraveno.Na každé místo jsem rozhodil asi hrst boilies a hrst tygřáku. Dále jsem použil method mix od JT a obaloval s ním olova a krmítka.Do druhého dne se vůbec nic nedělo a já se rozhoduji změnit taktiku a trochu i místa. Krmím jen method mixem, do kterého nakrájím boilies a přidám trochu tygřáku, kterým obalím olova a jedu zavážet. V noci konečně přišly nějaké záběry a první ryba se podívala do objektivu fotoaparátu kolem druhé hodiny noční.

       Hezké probuzení ,ale je pěkná zima, rychle fotíme, pouštíme a mažeme do spacáků.

 

Obrazek

       V noci mě probudí pár pípnutí od příposlechu, ale ty se mi už nepodařilo zaseknout. Ráno vše zase převážíme a na tři pruty dávám robin red se Sladkým kořením, na který byly záběry. Na čtvrtý prut jsme dali method s pop-up ananas, na ten nakonec stejně žádnej záběr nepřišel.Další noc zdoláváme asi pětikilového kapříka, vyfotíme a pustíme.

Obrazek

       Ráno přichází další ryba a je to lysec, no v takovéhle zimě to moc potěší. Ráno je takovej mráz, že jsem položil podběrák na podložku a ten okamžitě přimrznul, vše je zmrzlé a tak se jdu zahřát do spacáku.

Obrazek

 

Během dne se zvedá vítr a ochlazuje do odjezdu už jsme nic nechytili ,ale přesto to byla povedená akce, kterou jsme zahájili sezonu.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář