PLOUŽNICKÝ RITCHIHO CUP 2009

Ve dnech 3 – 6.7. 2009 bude probíhat již třetí ročník kaprařských závodů Ploužnický Ritchiho Cup 2009.

Závodů se zúčastní následující teamy:

1) : Light Carp Team / Michal Hazdra, Přemek Čejp
       2) : CARP TEAM L+L / LUKÁŠ MALÝ, LÁĎA PETRÁK
       3) : Carp team 55 / Maťej Houška, Ondřej Sedláček
       4) : ANDY´S CARP TEAM / Leoš Kudlík, Martina Kudlíková
       5) : Cejn Team / Ondřej Klicpera, Karel Suchánek
       6) : CT Ritchi I / Vítek Kužel , Daniel Kužel
       7) : CT-Akvarius / MarekTichý, František Novotný
       8) : CT Ritchi II / Pavel Širc , Radek Stočes
       9) : CT Benešov nad Ploužnicí / Ladislav Chovanec, Petr Krumpolec
       10) : Club Team 1 / Kamil Šavrňák, Michal Pančák
       11) : CT Kapří Pohoda / Miroslav Poupa, Pavel Krátký

Závody se uskuteční za podpory následujících firem:

Ritchiho Kaprařský Svět, Cooper Products, Mikbaits, K. Nikl, DC Grafix, Vinařství Švarc, LK Baits.

Pravidla a podmínky:

Datum konání
       Závod bude zahájen 3. července 2009 v 10:00 a bude ukončen 6. července 2009 v 10:00 hodin non stop lovu.

Místo konání závodů a popis lokality
       Jezero Ploužnický Potok ( Tankáč ) - Ploužnice. Výkon rybářského práva na jezeru Ploužnický potok probíhá pod hospodářským VLS Divize Mimoň Jedná se o 9 ha jezero o stáří cca 38 let. Hlavní obsádku tvoří kapr ve velikosti 60-85 cm. Každoročně se zde chytají kapři přes 8kg. Nejtěžší je kapr o váze 14kg.

Počet týmů
       Závodů se zúčastní celkem 11 týmů.. Pokud tato místa nebudou plně obsazena, budou nabídnuta náhradníkům podle pořadí došlých přihlášek.

Závodní družstvo - tým
       Každé družstvo má 2 soutěžící, případně 1 pomocníka (tříčlenný tým). Třetí člen (pomocník) má stejná práva a povinnosti jako soutěžící.

Prezentace probíhá od 3. července 8:00 do 9:00 v místě hlavního stanu.

Losování
       Začátek losování je 3. července v 9:00 v hlavním stanu. Vedoucí týmu nejprve losují pořadí losování. Poté se losuje jen jednou konkrétní stanoviště bez možnosti jeho výměny. Týmy, které se dostaví k „losování pořadí" později, budou losovat svá lovné místa až jako poslední.

Přesun závodníků na vylosovaná místa, příprava k rybolovu
       Po vylosování umístění týmu na pískovně se mohou závodníci přesunout na svá místa a smí začít se stavěním přístřešků, přípravou udice, vyjet na vodu, vnadit, umísťovat bójky, mapovat loviště apod., vše pouze ve svém sektoru. Do doby zahájení závodů (výstřel startovací pistolí) nesmí soutěžící ani pomocník nastražit udici.

Bodování ulovených ryb
       Bodován bude pouze kapr a amur, chycený za tlamku, přesahující 50 cm včetně, kdy se sčítá váha ulovených ryb. Zvážení úlovku, zapsání bodů do registrační karty úlovků a pořízení fotografie ryby s lovcem, provádí vždy pouze rozhodčí. Po zapsání bodů je povinnost, za asistence rozhodčího, rybu neprodleně vrátit zpět do vody. Výjimku lze připustit pro případ fotografování trofejní ryby kdy ryba může být uchována v ekosaku po dobu nezbytně nutnou). Není-li rozhodčí k dispozici okamžitě po ulovení ryby, uloží soutěžící rybu do ekosaku a vyčkají příchodu rozhodčího. Je přípustné uchovávat pouze jednu rybu v jednom saku. Ryby zdolané po výstřelu, označujícím konec závodu, nepodléhají bodování. Celkové konečné pořadí závodníků se odvíjí od součtu všech získaných bodů od nejvyššího dosažení. Pokud dojde k rovnosti bodů mezi týmy, je pro pořadí rozhodující počet nachytaných ryb, pokud dojde i tehdy ke shodě, je rozhodujícím kritériem větší váhový průměr všech ulovených ryb.
       Každá ulovená a zároveň bodovaná ryba bude rozhodčím vyfocena a zapsána nesmazatelně do úlovkového lístku závodníka. Vedle podpisu rozhodčího bude zároveň podpis jednoho závodníka z okolního týmu.

Počet prutů, přítomnost soutěžících u prutů
       Každý tým může lovit nejvýše na 4 pruty, bez ohledu na to, zda je tým 2 či 3 členný. V případě přítomnosti pouze jednoho z členů týmu je možno ponechat nastražené pouze 2 pruty. Opustí-li všichni členové týmu svůj soutěžní prostor, nesmí nechat nastražený ani jeden prut. Závodnici jsou povinni být v přítomnosti prutů tak, aby s nimi mohli okamžitě manipulovat.

Metoda lovu, nástrahy a návnady
       Lov je povolen jen způsobem na položenou - vlasovou metodou. Každý prut smí být opatřen pouze jedním návazcem s jednoháčkem. Za nástrahu a návnadu smí být použito pouze boilies nebo pelety. Zakazuje se používá spirál, krmítek apod. nevhodných systémů. Rozhodčí má právo kdykoliv zkontrolovat použitou návnadu, nástrahu i montáž.

BIVAKOVÁNÍ : JE NUTNÉ MÍT BIVAK BEZ PODLÁŽKY